| Aly359 a întrebat:

Cum sa ii arat mamei ca sunt responsabila?

7 răspunsuri:
| droomather a răspuns:

Pai dovedesteo prin fapte.De exemplu sa nu uiti nimic din ce iti spune, sa nu lasi murdar in camera etc... Adica sa o faci sa creada ca daca are incredere in tine sau te pune sa faci ceva sa nu o dezamagesti sau sa uiti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Vorbeste cu mama ta o discutie, spune-i tot, povestestei ce ti se intampla, fi deschisa nu te mai pune pe cearta, asa ii arati cu adevarat o fire plina de responsabilitate, maturitate! Poti sa fii mai ordonata, lucruri de genul asta, dar fi prietena cu mama ta, nu te preface, cere-i sfaturi, doar este mama ta! Trebui sa te apropri de ea si vei reusi, numai cu gandui bune, tu poate esti o fire buna dar nu sti cum sa arati, dar mama ta isi va da singura seama ca esti o persoana de nota 20, doar esti fata ei, plus toata lumea are defecte, doar fi prietena cu ea, da poti sa face si lucruri deale casei, dar nu face asa o schimbare brusca, deoarece nu e o idee buna, fi tu insati!

Bafta!

Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, asa este, am gresit, dar la graba sti cum este, in orice caz scuze pentru greseala, este ca un pleonasm!

| Lorelei_8102 a răspuns:

Pastreaza ordinea prin casa/apartament, in caz ca ai animale ingrijestele zilnic, fa mancare chestii deale casei, fa-ti temele la timp... in general fa ceva ce i-ar face placere happy

| todea1990 a răspuns:

Bun raspuns de la "Loreleo" asta vroiam sa iti zic si eu, fa asa cum scrie mai jos la ea si o sa vezi, sau ia parte la actiuni imp implicate mai mult, nu o dezamagi in ceea ce iti zice sa faci mai mult

| KíÐÐα a răspuns:

De exemplu daca ai un caine sau un animal, cureti dupa el, il hranesti si alte chestii. Mai poti sa speli vase sau chiar sa gatesti ( daca stii) happy. Sau mai poti sa aranjezi lucrurile prin casa, sa faci curatenie. Sunt multe chestii de facut ca sa-i areti mamei tale ca sti responsabila tongue

Pa, pa

| Love ™ a răspuns:

@ stella.
Nu se poate sa "vorbesti cu mama ta o discutie".