| IubescAnimalele a întrebat:

Buna! Cum pot sa o conving pe mama sa imi ia o pisica? Pe tata l-am convins pe jumatate, dar mama? Am incercat sa-i arat ca sunt responsabila, dar nu merge. Eu stiu ca o pisica nu e greu de ingrijit. E adevarat? Cum se ingrijeste?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| vadu22 a răspuns:

Fa o intelegere cu ea. De exemplu mama daca imi va iesi media generala 9 sau daca promit ca voi fi foarte cuminte sau lucruri de genul asta.
Fa lucruri care sa ii placa ei si te va rasplatihappy.
Sau pur si simplu spune-i ca iti doresti foarte mult si ca iubesti acel animal.
Daca nici asta nu merge cheama la tine acasa pe cineva care are o pisica blanda si arata-i mamei tale cat de iubitoare este o pisica si proprietarul pisicii sa ii explice mamei tale ca o pisica nu este greu de ingrijit si de hranit.

| IubescAnimalele explică (pentru vadu22):

Mutlumesc pentru raspuns, insa media mea generala este 10 si nici macar asa nu a vrut... la intelegeri de genul asta nu prea ajungem, caci nu prea vrea sa auda de asa ceva. am sa fiu totusi mai insistenta... Poate ca de ziua mea voi primi una, asa sper (sunt nascuta pe 14 iulie). Multumesc mult! happy

1 răspuns: