| nutuxcristian a întrebat:

Cum sa imi conving parintii sa cumparam o pisica sau un caine? (orice animal de casa, nu conteaza) -

Răspuns Câştigător
| Adi132002 a răspuns:

Da dovada, arata-le ca esti interesat de un animal si sa fi in stare sa il cresti si vei da dovada de mai multa responsabilitate si poate iti vor lua un animal

11 răspunsuri:
| LoveDee03 a răspuns:

Iti dai seama ca nu e o jucarie, pai gandeste-te la ce rasa/specie vrei, arata-le poze memoreaza caracterisicile si defectele rasei/speciei pe care o vrei, fi mai responsabil, in concluzie fi un copil model, succes!

| pwp a răspuns:

Roaga-i frumos si spune-le ca nu mai vrei nimic de ziua ta in afara de pisica happy

| StefiM a răspuns:

Le spui ca o sa ai grija de el/ea si ca ei nu trebuie sa depuna niciun efort cere de ziua ta sau chiar acum de pasti

| Polaris a răspuns:

Alex, nu te supăra pe Măriuca, știu că n-a vrut să te înșele.

| mat31new a răspuns:

Gasesti garla de pisici si caini pe strada si tu vrei sa cumperi? rolling on the floor((=

| ChrisstinaXdddddddd a răspuns:

Pai eu m-am rugat de ei vreo 2 zile intens [in care am promis ca nu vor depune ei nici un efort :curatenie etc.] si dupa le-am aratat pe pc niste poze cu porcusori de guineea, cand au vazut cand sunt de sweet, mi-au luat :*

| 傻瓜的毫不相干 a răspuns:

Spune-le ca te-ai plictisit sa fii singurul... de casa!

| Adi132002 a răspuns:

Da dovada, arata-le ca esti interesat de un animal si sa fi in stare sa il cresti si vei da dovada de mai multa responsabilitate si poate iti vor lua un animal care iti place tie

| oanamari333 a răspuns:

Demostreazale ca meriTi!

| Aida89 a răspuns:

Demonstreaza-le ca esti responsabil si ca ai fi capabil sa ai grija de o fiinta, incearca sa lupti mai mult, pentru note mai bune, ajuta-i cat mai mult cu treburile casnice, incearca sa le spui ca decat sa cumperi preferi sa adopti, salvezi viata unui animalut. La mine asa a functionat acum 10 ani. De atunci sunt stapana unei frumoase cateluse rasa - Maidanez Imperial tongue

| SubZero221466 a răspuns:

Da-le o butelie de tuica