| DamiPapucii a întrebat:

Cum pot sa-mi conving parinti sa am un animal de casa caine sau pisica?

Funda

6 răspunsuri:
| Furculingură a răspuns:

Probabil parintii tai cred ca inca nu esti destul de responsabila pentru un animal de casa.Incearca sa le arati ca esti constiincioasa si poti avea grija de un animal.Pentru a le arata ca esti responsabila dovedestele ca poti avea grija de lucrurile tale.

| TheBlackCrystal a răspuns:

Pai poti cere de la scoala animalele de la coltul viu pentru a avea acasa grija de ele. Parintii tai vor vedea cat de responsabila esti si poate vei reusi sa ii convingi. Dar vezi ca un animal nu implica doar mancare si adapost ci muuuult dragoste din partea ta! FUNDA?!

| yasana a răspuns:

Ii stresezi pana iti ia sau te porti frumos inveti bine si poate iti iauwinking funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai le zici ca te-ai plictisit prea tare si vreai un animăluş de companie, poţi şi să faci aşa o faţă mai tristă când le zici asta happy şi cu mai multă blândeţe roagăi happy sper că te'am ajutat. Succes! happy

| MihaelaStyles a răspuns:

Spune-le paritiilor tai de un prieten ca are caine/pisica şi ce lucruri BUNE face el. Ex: Cainele lui (numele lui) are grija de sentimentele lui, ca nu face in casa, ca nu plateste mult pentru el/ea... si promite-le ca vei fi responsabil cu el/ea.

| lvl1000 a răspuns:

Fii foarte convingator in legatura cu faptul ca TU o sa iti asumi ingrijirea lor.
Majoritatea parintilor nu vor animale, pentru ca de cele mai multe ori, tot ei raman sa aiba grija de un animal pe care nu l-au vrut.