| KiaraHoney a întrebat:

Cum sa imi invat cainele(talie medie nu mijlocie) sa alerge dupa frisbee? Cum sa o fac sa fie interesata de disc?

1 răspuns:
| Dash a răspuns:

Pune ceva carne (de exemplu sunca ) pe disc, lasa cainele sa miroase, sa vada sunca si apoi arunca discul, ai sa vezi cum va alerga dupa el.
Fa asa de cateva ori si apoi arunca discul fara carne, si ai sa vezi ca tot va fugi dupa el.

P.S. Deci, poate te intrebi cum sa lipesti carnea de disc, ei bine, incearca cu banda sau ceva.

Sper ca am ajutat!