| SimSimina1995Sisi222SweetSweet a întrebat:

Cum sa invat mai repede la matematica?
A si daca imi puteti spune,saptmana viitoare vom da test initial la fizica si mate, si as vrea sa stiu cum sa invat mai repede pentru. test, pentru ca la transformari pentru. fizica nu ma prea pricep si unele lectii de la matematica nu le prea..stiu. >( >(

3 răspunsuri:
| Ivanov_Casian_1995 a răspuns:

Daca vrei sa inveti singura incearca asa: inchide TV, PC si orice ti-ar putea distrage atentia chiar si telefonul daca e nevoie, dupa incearca sa compar exercitiile de la teme cu cele din clasa, mai poti intreba prietenii, parintii, etc. Incearca sa scrii mai de multe ori pana retii.

| Cristian_Gritcan_2001 a răspuns:

Salut, noteaza niste informatii de la toate temele intr-un caiet/carnetel si poarta-l cu tine, cand ai nevoie de ceva, priveste notitele.
P.S:Sa nu scrii in carnetel operatii deja rezolvate, profesoara nu cred ca o sa-ti dea voie.
Funda?

| DamagedBoy a răspuns:

Uite asa fac eu: Ma duc si imi iau carte/caietul de matematica si ma apuc sa citesc dupa ce am citit vreo 15 minute merg sa imi iau un suc, in timp ce cobor scarile sa imi iau un suc imi tot repet in cap ce am citit si garantez ca vei retine tot! Funda?