| Link01234 a întrebat:

As dori sa stiu ce se preda la mate-info la matematica,biologie,fizica si chimie, adica cam ce lectii.

Răspuns Câştigător
| Andra9pk a răspuns:

Oh laughing la mate se preda destul de mult:teorii,teoreme,legi,probleme,functii trigonometrice, matrici, derivate, integrale. functii la algebra, probleme de geometrie..ai la greu.
La bio : ai anatomie,fiziologie,genetica si biologie vegetala&animala.
Fizica : mecanica,optica,termodinamica,principii, legi etc.
Chimie: probleme, reactii, formule, chimie organica si chimie anorganica.
E misto mate-info dar greu laughing

1 răspuns:
| FaraNume1245 a răspuns:

Cam același lucru cu științele naturii ("bio-chimie"), doar că ceva chestii în plus la info (grafuri, backtracking și matrice parcă, cu toate că și la științele naturii au dat matrice, chiar dacă nu erau în programă laughing )