| Someone1289 a întrebat:

Salut sunt clasa a 9-a la profilul de stiinte ale naturii. Maine dau test initial la matematica si nu stiu ce lectii imi pica. Imi puteti spune ce lectii mi-ar pica?? Vreau să ma pregatesc putin!
Va rog frumos!

Răspuns Câştigător
| TheRealFantasy a răspuns:

Sunt lucruri generaliste, de obicei se zice in clasa sau sunt oricum lucruri pe care le-ai facut in generala.
In a8a parca erau pe sfarsit ecuatia de gradul 2, functii si alte elemente de-astea de algebra si analiza, in afara de astea, calcule simple si eventual probleme cu situatii reale(ana are x mere, etc.) sau probabilitati nu vad ce ar putea da.
In orice caz e usor, e test initial doar si in general nu se pun notele in catalog, acum depinde si de liceu.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lasa-ne sa ne uitam la stele si poate vedem ce-ti pica!
Revino maine dimineata....si daca nu iti spunem, inseamna ca a fost innorat si nu am putut citii in stele.

| Cucicea_Roland_1999 a răspuns:

Nimic din geometrie. La liceu nu o sa mai faci geometriewinking
În rest poți sa te aștepți la orice la algebra