| Alexinho007 a întrebat:

Sunt in clasa a VIII-a si as vrea mai multe detalii despre mate-info intensiv.Tin sa spun ca la matematica sunt cam de nota 8, la fizica ma descurc foarte bine am avut pe toti anii 10 si la informatica lucrez in C++ in particular, mai bine zis invat de pe Internet. Vreau sa stiu cate ore pe saptmana am la fiecare materie+din ce dau teza+ce facultate pot urma dupa acest profil.Pentru cel mai bun raspuns am sa dau funda!

Răspuns Câştigător
| evilboy08 a răspuns:

Salut! De matematica o sa ai cam 5 ore pe saptamana si de informatica cam de la 6 ore cel putin pe saptamana.In continuare poti da la o facultate de informatica si sa obtii dupa licenta in programare si poti deveni programator.Deobicei se intampla ca cei pe intensiv sa dea teze cam la urmatoarele materii : mate', romana si informatica obligatoriu + trebuie sa alegi din Biologie, Chimie si Fizica la ce vrei sa dai teza.