| badea_marcu a întrebat:

Cum sa-mi scap gainile de paduchi? Am inteles ca asa se numesc...

3 răspunsuri:
| otypa a răspuns:

Mergi la o farmacie veterinara, si ai ceri farmacistului un praf sau o solutie, si ai rezolvat problema.sau merge el si le da cate o injectie si scapa de paduchi...

| mioara a răspuns:

Sa le frectionezi cu ulei

| elinea a răspuns:

Cu baie de cenusa, e o medota mai ieftina si trebuie repetata saptamanal, le puteti pune un vas mare cu cenusa in care ele sa se scalde. e f important ca locul unde ele dorm sa fie curatat saptamanal si stropit cu yeama concentrata de var.