anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de paduchi?

27 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Gasesti la farmacie solutii anume pentru asa ceva, e bun si gazul dar nu se prea gaseste.

| Arthur a răspuns:

Sau daca esti baiat te razi pe capbig grin

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Eu zic sa nu te tunzi(majoritatea frizeriilor nu tund oameni cu paduchi)...si mergi la farmacie si intreaba de sampoane, pudre, solutii pentru a scapa de paduchi. Dar daca gasesti gaz...este cel mai indicat.

Janina
| Janina a răspuns:

Te tunzi cat mai scurt si te dai si cu sampon de la farmacie

| ViVi a răspuns:

Ai paduchi sad rau cu sampon sau gaz

| ViVi a răspuns:

Gaz cel mai eficient

| Criiss16 a răspuns:

Sunt sampoane speciale pentru asa ceva, sau daca nu te tunzi scurt.happy

| lily09 a răspuns:

Cel mai sigur si cel mai rapid... tuns zero...asta daca nu vrei sa te complici cu tot felul de solutii...bafta

| RappK a răspuns:

Gaz!

| a2 a răspuns:

Cu petrol te scapi sigur... dar sunt si solutii foarte eficiente la farmaciehee hee

| mikella a răspuns:

Cu gaz

| gianinutza a răspuns:

Cu gazz paduchioasolaughing)))))))))))

| Chris_2401 a răspuns:

Au. Mergi repede la farmacie si cere ceva care sa-i omoare pe nenorociti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Curioasa intrebare!
Cum poti sa ai internet, deci acces la informatie si cultura, si sa ai paduchi?

In farmacii exista tratamente, tunsul nu rezolva decit o parte a problemei, paduchele intrind si in piele!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu gaz da. o sa te usture un pic, o sa faci niste basicute. da trecetongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar mai fi si o reteta moldoveneasca daca nu vrei sa te duci la farmacie:Cu lesie si sapun de casa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Date cu spray de tintari si gindaci am auzit ca este foarte bun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aplici pe cap maioneza pe firele de par si pe pielea capului.tragi o punga pe cap si stai asa 30 min. dupa care te speli cu sampon, pe urma te apuci de pieptanat

| M3lania a răspuns:

Gianinutza poate a luat paduchii chiar de la tine...

Poti folosi spirt. happy

| gianinutza a răspuns (pentru M3lania):

Sa mori tu?

| M3lania a răspuns (pentru gianinutza):

Ce ti se pare asa amuzant sa razi de ceilalti? Fata chiar are o problema si a cerut ajutorul, nu cred ca avea nevoie de remarca ta "paduchioaso"... Te rog frumos, oricui i se poate intampla!

O zi buna! happy

| gianinutza a răspuns (pentru M3lania):

Bine paduchioaso laughing))))

| M3lania a răspuns (pentru gianinutza):

Vezi-ti de treaba ta si nu mai comenta aiurea. happy

| gianinutza a răspuns (pentru M3lania):

Eu cred ca si u ai paduky hihi paduchioasa paduchioasa!rolling on the floor))))))))

| M3lania a răspuns (pentru gianinutza):

Ma-ta are. happy

| SilviaStefan a răspuns:

Sora mea a venit de la scoala cu paduchi si mi-a dat si mie…ufff.

Eu si sora mea avem un un par tare frumos si lung si am cautat sa folosim un produs anti-paduchi si lindini natural, care sa nu ne arda parul sau sa ne provoace arsuri scalpului

Am gasit un gel natural impotriva paduchilor cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Chiar de la prima utilizare efectele s-au vazut. Eu si sora mea am fost tare multumite de gelul natural anti-paduchi, ne-au scapat complet de paduchi si ouale lor.

Pe langa faptul ca gelul ne-a scapat complet de paduchi si lindini…mi-a placut foarte mult ca a venit cu un pieptan special de paduchii din otel inoxidabil care ne-a ajutat.
Pup

| Nikoleta1997 a răspuns:

Gasesti in farmacii solutii speciale indicate sau daca nu cu gaz dar nu cred ca va fi bine. Am impresia ca va actiona asupra pielii

Întrebări similare