| marett16 a întrebat:

Cum sa o conving pe bunica sa ma lase sa imi mai iau inca un catel? sad parintii mei sunt plecati in spania si nu sunt acasa. am un bichon maltez si mai vreau un catel. ea zice la la bloc nu se poate 2, ca nu vrea sa stranga dupa el...si din astea. toata lumea o preseaza sa ma lase dar ea nu si nu. ce sa fac? vreau neaparat unul!

5 răspunsuri:
| BrD a răspuns:

De ce vrei neaparat 2? Nu il iubesti pe cel care il ai deja?
Lundu'ti inca un catel, ii vei oferi, automat, mai multa atentie iar primul va deveni gelos.
Tu cum te'ai fi simtit daca ai fi avut o sora si ai tai i'ar fi acord mai multa atentie decat tie?

| Aly359 a răspuns:

Cred ca daca as avea un catel le-as pupa picioarele celor care mi l-au luat ( mai ales ca ai bichon maltez de care imi doresc eu ) dar eu nu pot sa-i conving pe parinti crying pai nu prea stiu multumejtete cu ce ai cred ca unul ajunge

| gabriela007 a răspuns:

Si eu vreau un catel, nu am nici unul. As pupa pamantul daca as avea ce ai tu. Multuneste-te cu ce aihappy

| cυρcαкє a răspuns:

Pai...ar trebui sa nu mai vrei ca ai deja unul.Sunt altii care n-au nici unul, de exemplu eu, n-am nici un caine nici un animal de companie.

Daca vrei neaparat:

-incearca sa faci treburi prin casa(spala vase, sterge praful etc.)
-mituieste-olaughing
-roag-o frumos

| Nechaty a răspuns:

2 catei la bloc? Roago frumoshappy