| ABY4 a întrebat:

Cum sa pot sa imblanzesc un papagal este de rasa nimfa il am de 2 ani odata l-am inblanzit era foarte dragalas dar dupa ce am plecat in italia el a stat cu bunica sh iar a inceput sa se comporte urat (Care e cea mai rapida metoda sal imblanzesc iar)?

Răspuns Câştigător
| averange a răspuns:

Iti vand niste ponturi: 1) Il lasi sa zboare zilnic prin casa/apartament (desi s-ar putea sa iti distruga florile) nu iti face griji dupa cateva saptamani va invata sa intre singur in colivie cand ii e foame.
2)Daca vrei sa-l mangii nu ridici nici o data mina sau degetu deasupra capului lui, il lasi sa iti vada mai intai degetu si dacanu ii e frica, retragi usor degetul.
3) Mancare cred ca ii dai, ai grija sa schimbi apa cel putin 1 data la 2 zile!
4) Multa rabdare iti trebuie, incearca sa vorbesti cu el, stiu ca pare aiurea dar al meu a invatat sa ma strige si imi zice ca ma iubeste.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taiei aripile numai cat sa zboare la nivelul tau si atunci se va obisnui in maxim 1-2 saptamani eu am avut pereche de perusi si a functionat