| Girly97 a întrebat:

Cum se face ca nu simt nicio durere cand motanul "framanta" in poalele mele?

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce durere să simți?

| Girly97 explică (pentru suntserios):

Pisicile au gheare.

| suntserios a răspuns (pentru Girly97):

Pe care le țin strânse

| dullcat a răspuns:

Nu toate pisicile isi folosesc gherutele cand framanta. Daca ai dat peste una din asta, atat tu cat si hainele tale sunteti extrem de norocoase! laughing Eu am avut destule si trebuia sa le mai tai putin din gherute fiindca faceau ravagii.

| Girly97 explică (pentru dullcat):

Stiam ca pisicile se simt cu adevarat relaxate cand isi pot folosi ghearele. De aceea mi se pare putin neobisnuit. Nu pare sa ii fie greu deloc sa isi tina ghearele ascunse in timp ce ma framanta. happy

| minrest a răspuns (pentru Girly97):

Nu face un efort sa tina gherele retrase, asta e pozitia lor normala. Le scoate doar cand are nevoie de ele.

| Girly97 explică (pentru minrest):

Si eu stiam de la colege si de pe Internet ca pisicilor le place foarte mult sa stea cu ghearele expuse mai mereu.

| minrest a răspuns (pentru Girly97):

E o neintelegere. Sigur ca le place sa foloseasca ghearele, dar stau cu ele retrase, asta fiind pozitia normala a ghearelor; nu stau cu ghearele scoase fara sa aiba nevoie de ele niciodata.

| minrest a răspuns (pentru Girly97):

Actiunea asta se face cu ghearele retrase. Este actiunea pisoilor mici de a masa sanii pisicii, pentru a stimula lactatia, chiar inainte de a suge.

| gabicoo a răspuns:

Ce frământă? Aluat de cozonac? Poate vrei să spui că toarce.

| VoidEternal a răspuns:

Ești magică, o ființă mitică, invulnerabilă la durere. Ce fel de răspunsuri ai vrea sa primești?

Ai o pisică cumsecade, care nu își bagă ghearele. ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯

| Girly97 explică (pentru VoidEternal):

Ceea ce este cam greu de facut pentru o pisica cand este relaxata.

| VoidEternal a răspuns (pentru Girly97):

Ah, mă scuzi, înseamnă că am greșit eu la început. Pisica era ființă magică, mitică, nu tu. Am omis posibilitatea asta. Îmi cer mii de scuze.