| Gandacelu a întrebat:

Cum se subtitreaza un video?

Răspuns Câştigător
| Sov95 a răspuns:

Pai poti sa folosesti diverse programe sau poti scrie manual limbajul de programare intr-un notepad. Pentru fiecare secventa de subtitrare trebuie sa scrii un rand cu momentul in care sa apara si cel in care sa se termine, scrisul si culoarea acestuia. Nu sunt sigur cum se face, dar daca vrei un exemplu poti deschide un fisier cu extensia. sub cu notepad-ul ca sa vezi cum este scris. Sper ca am ajutat!

1 răspuns:
| Sov95 a răspuns:

Oh, da si de asemenea, eu cand fac video-uri pot sa adaug subtitrarea. Folosesc un program numit CyberLink Power Director si adaug subtitrare (daca vreau) cand creez video-ul!