| anonim_4396 a întrebat:

Cum trebuie sa arate o fata de 12 ani?

Răspuns Câştigător
| gabriellas a răspuns:

Tanara si inocenta

116 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Sa nu arati cu degetul.

| M.D.Eveline a răspuns:

Eu cand aveam 12 ani eram clasa a7-a si eram decenta, invatam foarte bine, nu eram imbracata prea extravagant ci eram imbracata ca o fata de 12 ani, dar era o problema, aveam sutien pe timpul acela, eu nu ma machiam deloc decat atunci cand la scoala era o petrecere de Halloween dar nu chiar strident, si eram bine educata

| mihalitza a răspuns:

Cu uniforma de scoala, codite, pistrui si sa aiba mult bun simt...happy

| beba a răspuns:

Sa fie sexy? la 12 ani?winkingdoamne ca mi-au dat lacrimile de la atata ras? ca sa ce? sa ajunga sa faca copii la 13?
sa ajunga o mica ''pitzi'' al carei vis sa devina maritisul cu ''columbeanu'(apropo tatal e liberhee hee. sfatul meu este sa inveti, sa faci un liceu bun sa te straduiesti s afaci si o facultate pentru ca mai tarziu o sa iti multumesti pentru alegerile facute si pentru faptul ca ai constiinta curata.In privinta hainelor incearca sa fii cat mai naturala, poarta haine ''cuminti'', te asigur ca ai mai mult de castigat astfel decat daca te afisezi in haine"injumatatite"( asta ca sa incerci sa fi sexy sau sa atragi baietii- nu pe aia buni oricumlaughing.stiu ca in ziua de azi fetele de 12, 13 ani s-au pus serios pe machiaj, pe purtat haine stramte, pe inceput viata sexuala inainte de a invata'' sa isi stearga bine nasul" si din nefericire pe facut copii; nu e mai bine sa stai cuminte deoparte si sa fi doar spectator( asta daca ai prietene care fac pe grozavele si te antreneaza si pe tine in jocul lor)decat sa iti distrugi singura cu manutele tale, cea mai frumoasa perioada a vietii:copilaria?

| anss23 a răspuns:

Sa se imbrace frumos(si nu ma refer la blugi foarte stramti, sau sa fie sexylaughing)sa se poarte frumos cu toata lumea, sa asculte de parinti si sa INVETE BINE!winking

| georgianacas a răspuns:

Inbracata la moda sexy placuta de baieti dar sa invete bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La moda, sa asculte muzica rap hip hop r&b etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fie imbracata de firma sa nu fie blonda"proasta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

TREBUIE SA ARATE SEXI

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa se inbrace super sexy, sa invete si sa fie rebela ...asa cred euwinkinglaughing si sa nu le fraca pe plac baietilor care se cred SMECHERI

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La moda

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 12 ani si cred ca pe locul intai trebuie sa fie scoala si invatatul bine.Imbracamintea nu trebuie sa fie "extravaganta" dar nici prea, prea decenta.Trebuie sa fie potrivita unuei fete de 12 ani. Iar machiajul ar trebui lasat pentru varstele mai mari, dar dupa cum toata lumea stie putini rezista fara sa se "festeasca" asa ca totusi o fata de 12 ani arata bine si cu un luciu de buze putin fard un lac transparent si la ochi machiata cat mai usor.(eu nu ma machiez deloc). Si in legatura cu baietiilaughinglaughing, nici nu vr sa ma gandesc. E clar ca avem o viata in fata care ne asteapta sa o traim dar deocamdata fara baieti(macar pana la 15-16 ani(macar).). Ei asta este parerea mea si cred ca e destul de buna.big grin.(app nu sunt de acord cu "mihalitza". scuze dar mi se pare cv de alt secol inapoiat.pana la urma trebuie sa ne traim si noi viata)
The end...
Delia, 12 ani. :* big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ordonata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fie rebela si daca place un baiat sa nu i spuna in fata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa invetze bine si sa fie cuminte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmmm... Din cate am vazut la fetele de 12 ani(sunt baiat si am tot 12) cele mai multe sunt cu fite, imbracate in stil emo si incearca si repet:INCEARCA sa para rebele dar fara succes. Sfatul meu e sa devina mai serioase dar nici prea si sa se puna pe invatat ca minebig grin.Altceva nu mai zic sa nu ma bag prea adanc.Sal
Black Hawk-12 ani -Targu-Mures

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In ziua de azi cele mai multe fete de 12 ani isi fac tot mai mult rau, nu au demnitate si sunt prea rebele la varsta lor! o fata de 12 ani trebuie sa invete cat mai mult sa ajunga undeva departe, sa fie realista si convingatoare in tot ceea ce face bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer ...si eu am tot 12 ani si cred ca ...totusi ar trebui sa ne mai distram si noi putin dar...totul cu o limita : sa ne punem pe invatat! Chiar serios dar asta mai depinde si cu ce oameni traiesti! Eu una sunt dintr-un neam de lautari si nu vreau sa ma laud dar cred ca... un maestru adevarat stie intotdeauna sa cante dupa partiturile potrivite asta e parerea mea daca ma insel...imi cer scuze

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Wa poa la 14 da la 12.prea devreme. c draq! macar z invete pan isi face buletinu`straight facenu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O fata de 12 ani ar trebui sa :fie cu blugi stramt pe ie cu o bluza de treig care sa si-o traga peste fund si au am 12 ani si nu imi pasa daca alte fete spun ca sunt cam mica pentru un "iubit" nu conteaza gura lumi conteaza sa te simti u bine sa deschizi un subiect mai interseant id meu este: alexiasteaua e id meu astept baieti 13 ani caut iubit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa invete sa nu isi inceapa viata sexuala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tinara frumoasa si care iubeste preteni sau iubiti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tinara si frumoasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa arate bine, ingrijita, trebuie sa fie sexy si la moda dar sa invete si sa aiba mult bun simt.;-)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imbracata super...cu farduri pe fata...si cu caracter nelinistit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu sigur deci la fata sa aiba ceva placut la corp ceva placut sa invete bine nu foarte frumoasa deci sa aiba multe lucruri placute inocenta si hainele normale nici stramte nici sa iti cada de pe tine deci.,, ...trebuie sa faca copii la 20 de ani! 13? 12? mor de ras mai intai scoala draguta sa stie sa se faca placuta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O fata de 12 ani trebuie sa fie draguta sa aiba un corp atrgator si la fata sa fie dragalasa adica sa aiba ceva placut si sa invete bine cuminte dar sa aiba un caracter bun si totosi ar trebui sa fie draguta [frumoasa ]desteapta nu tocilara dar niici chiar prosta sa aiba note bune si inocenta totusi conteaza foarte mult sa fie draguta asa pentru vitor si sa invete am zis sa ask de parintii si cam atat sa nu fie chiar asa ciudata cuminte[adica fara baietii si poate sa vb cu prietene ]numai sa fie cuminte in legatura cu ...ca si cam atat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O fata de 12 ani trebuie sa fie frumoasa sa invete bine[frumoasa=sa fie placuta la fata si la corp] sa asculte de parintii si cam atat