| malica a întrebat:

Cum valorific colectia de timbre filatelice?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de timbre. Daca ai timbre editie limitata sau timbre rare o sa gasesti colectionari amatori relativ usor la mica publicitate. Daca sunt timbre din acelea de la magazinul filatelic in plicul acela rosu de il luam noi cand eram mai mici pentru colectia din clasor, sunt mai greu de vandut pentru ca sunt comune si nu au o valoare in bani foarte mare, ci mai mult sentimentala fiind vorba de o colectie.

2 răspunsuri:
| Darkmind a răspuns:

Si eu am o colecti de timbre si nu stiu cat valoreaza si nici sa le vand aiurea nu vreau.