Întrebare recomandată | Ademira a întrebat:

Cunoasteti vreun hotel pentru caini sau servicii gen dog sitting pentru stapanii plecati in vacanta?

Răspuns Câştigător
| Andreea625 a răspuns:

VIPCONTACT

Barbu Vacarescu 162 - 164, sector 2, Bucuresti.

contact@phh.ro

+40753 HAM HAM
(+40753 426 426) (very important pet)
camera pet hotel de 16 mp, complet mobilata si dotata, webcam (acces permanent inclusiv de pe telefonul mobil), incalzire, plus terasa privata de 12 mp
Design premium, cu tablouri, canapea, covor, etajere cu carti, ceas, veioza, masuta, HDTV, patut cu saltea, paturica, boluri din inox pentru mancare si apa, rigola individuala pentru igienizarea camerei, usa de acces pe terasa actionata din exteriorul camerei.

lei/noapte

HOME STYLE
camera pet hotel de 12 mp, mobilata si dotata, webcam (acces permanent inclusiv de pe telefonul mobil), incalzire
Amenajata pentru a replica mediul familiar de acasa, cu tablouri, fotoliu, covor, etajere cu carti, ceas, veioza, HDTV, patut cu saltea, paturica, boluri din inox pentru mancare si apa.

lei/noapte

CLASSIC ROOM
camera pet hotel de 6 mp, dotari de baza, incalzire, plus terasa privata de 6 mp
Amenajata in stil practic, cu patut, paturica, boluri din inox pentru mancare si apa, incalzire cu bec cu infrarosu, usa de acces pe terasa actionata din exteriorul camerei.

lei/noapte

ECONOMY
padoc exterior acoperit de 6 mp
Construit conform specificatiilor europene, dotat cu cusca de 2 mp, termoizolata si incalzita cu bec infrarosu, podina de lemn de 4 mp, boluri din inox pentru mancare si apa.

lei/noapte
*preturile includ 24% TVA

Pensiune caini, servicii incluse si optionale:

3 plimbari zilnice incluse; petrecerea timpului zilei in compania altor catei la Gradinita Cateilor - optional;
program personalizat de masa conform indicatiilor stapanului; mancare Royal Canin si/sau mancare gatita - optional;
program personalizat de educatie si dresaj - optional;
servicii de cosmetica (spalat, igienizat, tuns) - optional, pe baza de programare;
servicii medicale la solicitarea si indicatiile stapanului sau a medicului veterinar;
transfer asigurat de pet taxi-ul nostru, la cererea stapanului, pe baza de programare.
Nota: 50% reducere pentru al 2-lea catel apartinand aceluiasi stapan, cazat in acceasi camera.
:
Pensiunea canina PlanetaHamHam :

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Exista.Unde vrei? Ca nu ai spus in ce oras.

| Gizăz a răspuns:

"Îmi iubesc câinele aşa mult încât aş prefera să închid un om într-un coteţ în locul lui". Rezumat, cam asta ai spus!

http://images.topix.com/gallery/up-15UF2V5JQKML2M3J.jpg

Draga mea, iubirea exagerată faţă de animale denotă o ură mai mult sau mai puţin conştientă pentru oameni. În plus, mi-e greu să cred că nu vezi de ce unora li s-ar putea părea puţin de snob întrebarea asta. A făcut o glumă proastă? Da! Să-ţi închizi câinele în coteţ? Nu! Dar d-aici până la reacţia ta e cale lungă.

| Ademira explică (pentru Gizăz):

Daca vrei sa fii alaturi de nesiguranta, nu trebuie decat sa spui. Bucurati-va de luxul cotetului impreuna!

| Gizăz a răspuns:

Nu se poate! Jur că am un instinct incredibil. Mai bine mă făceam dracu' psihiatru sau măcar psiholog. Nu ştiu cum reuşesc să-i ghicesc mereu p-ăştia cu probleme emoţionale severe. Du-te fata mea la psiholog. Că sănătoasă nu eşti! laughing

| Ademira explică (pentru Gizăz):

Merg, daca vii cu mine. Te las pe tine primul.

| Lawliet14 a răspuns:

Scrie "hotel caini Bucuresti" pe Google. Daca esti capitala... Iti gaseam eu daca precizai locatia!

| Trandafirii a răspuns:

Clasic room

| ridhimagupta a răspuns:

Nu te-as sfatuii sa il duci la hotel canin

| Ademira explică (pentru ridhimagupta):

De ce?

| ridhimagupta a răspuns (pentru Ademira):

Am si eu un pechinez, anul trecut trebuia sa plec la mare si am lasat-o la hotel canin, nu am putut sa dorm din cauza ca am fost ingrijorata pentru ea si am simtit ca nu e in regula.A doua zi m-am dus la gara sa imi modific ora de pe bilet sa plec cu alt tren.Si cum am terminat la gara m-am dus dupa catel sa o iau de acolo am intrat in "boxa" la ea se uita la mine zici ca nu ma vazuse in viata ei.Cand l-am intrebat pe ala care ar fi trebuit sa aiba grija de ei ce i-a facut mi-a zis ca a drogato ca a vrut sa il muste desi ea nu avea cu ce ca e batrana si nu are dinti dar pe pitbuli, rotweilleri putea sa ii scoata afara am luat-o de acolo si cand am iesit nu iti spun cum mi se zbatea in brate am dat-o e jos si nu iti spun cat pipi a facut o balta intreaga aia nici macar nu o scose-se afara ca s-a repezit la el. putea sa imi faca blocaj renal.Si de obicei aia de la hotelurile pentru ei sunt niste mincosi noua ne-a zis ca ei au camera de apartament cu canapea tv aer conditionat jucarii etc de fapt era o camera de baie de 2 metri inaltime cu un geam micut fara nimic.ii punea doar un presulet pe jos.Asa ca trage singur/a concluzia noi am inchis-o pe a noastra in balcon dar macar era la ea acasa

| Ademira explică:

Te-as inchide, dar mi-e ca ar fi prea de lux pentru tine.

| darrio2007 a răspuns (pentru Ademira):

Bun raspunsul.

| Louis04 a răspuns:

Exista un hotel numit Ringstar Pet Hotel unde iti poți lasa cainele.Se afla in sectorul 1 București. Sper ca te-am ajutat!

| emila a răspuns:

Eu zic sa cauti pe net