| LiLlYAnNe a întrebat:

Curind imi voi lua un catel. Dar am nevoie de ajutor caci nu stiu cum sa am grija de un metis de pechinez.Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Te duci la veterinar cu el pentru vaccinuri, deparazitare, etc.
2. Educatia. Trebuie sa-l ajuti sa invete reguli de baza (sa mearga in lesa, sa nu faca in casa, sa astepte s-i dai de mancare fara sa sara pe tine sau sa-si bage botul in cratita, etc.
3. Atentie la hrana. Are si el nevoie de un regim echilibrat
4. Plimbari zilnice- minim 3, daca stai la bloc, la ore regulate. Gandeste-te ca pentru el, plimbarea, pe langa rolul recreativ, are si rol "fiziologic"
5. Si nu in ultimul rand, afectiunea. Poarta-te cu el ca si cu un copil, cu calm, intelegere si afectiune.

1 răspuns:
auran
| auran a răspuns:

Aici: http://www.zooland.ro/Caini-ctg580.html
gasesti diverse articole si daca te loghezi poti pune intrebarile la care nu gasesti raspunsurile dorite