| livana a întrebat:

Am o intrebare in curind e ziua mamei si nu stiu ce sa-i cumpar. ajutati-ma funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O cutie de bomboane ( de preferabil Milka, sunt in forma de inima ), un buchet de flori frumoase si un parfum/spray cu un miros discret o vor face sa stie ca te gandesti la ea.
Vei cheltui in jur de 40 lei ( daca ii iei un spray ) sau chiar 120 de lei ( daca alegi varianta cu parfumul).
Iti urez succes :*!

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
La multi ani maicutei tale!
daca dispui de buget, ii poti lua o bluza frumoasa/un set cosmetice/ o icoana sfintita/pe langa casicul buchet de flori, poti lua si o inima de plus, o diploma pentru cea mai buna mama.
O zi frumoasa sa aihappy

| vigome a răspuns:

Cumpara-i o floare si ofera-i alaturi dragostea ta. Multumeste-i ca ti-a dat viata si ca o ai alaturi la bine si la rau. Nu cadourile scumpe sunt totul, ele palesc in fata dragostei si respectului reciproc. E mama ta, e fiinta care ti-a dat viata, e unul din parintii tai, e una din persoanele care poate renunta la multe pentru ea in favoarea ta. Spune-i cit de mult o iubesti si ca ea e unica pentru tine, ea, mama ta. In lumea asta, de multe ori mizerabila, sa nu uiti ca cei mai buni prieteni ai tai sunt familia ta. Respectati-va, iubitiva si arata-i ei, de ziua ei, ca ea pentru tine este mai scumpa decit orice lucru material din lumea asta.
Poti sa-i pregatesti si o primire mai deosebita la sosirea ei acasa, gen flori peste tot, baloane, putina muzica, o sampanie si voie buna alaturi de citiva prieteni ai ei, fara ca ea sa stie.
La multi ani si din partea mea pentru mama ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
O carte interesantă,un articol vestimentar,un parfum chic, un portofel cochet, o programare la coafor, un tort, o floare etc.
Te pup!

| SefaTa97 a răspuns:

O floare in ghiveci si o ciocolata.

| Andeuta a răspuns:

O cana cu un mesaj gen- pentru cea mai buna mama, eu le-am luat ambilor parintibig grin

| CiocolatăCuCăpșuni a răspuns:

Eu zic să ii faci ceva manual, mamele apreciază foarte mult asta, și să-i scrii o poezie despre cum îi mulțumești pentru tot ce face pentru tine, sau ceva de genul. Sau dacă nu, încearcă să vezi ce își dorește, sau de ce crezi tu ca are nevoie.
P.S. La mulți ani! big grin