| IloveyouButYouLoveMe a întrebat:

Daca ai fii o persoana miloasa si un caine te-ar alerga intr-o zi si a 2a zi sau peste cateva saptamani nu ar avea ce sa manance si ar sta in fata blocului/casei tale i-ai da?

13 răspunsuri:
| ruzycciocolata a răspuns:

Nu cred ca ar sta in fata casei mele fiindca eu am un frate foarte nemilos.Dar daca ar sta i-as da ceva de mancare (fara sa afle mama)

Apache
| Apache a răspuns:

Sincer da...

| jumatatedininimata a răspuns:

Nu, imi este mila de el nu imi permit sa dau in el

| NoCharachter a răspuns:

Normal ca da. Ca si el e un biet suflet.sad Dar acum, se da legea eutanassierii, si n-or sa mai fie crying.

| Isabelamaria21 a răspuns:

Eu i-as da iubesc la nebunie caini, daca i-as da ceva sa manance asa s-ar si invata cu mine si nu m-ar mai alerga. Succes acum sa faci cum crezi tu mai bine.

| darielle a răspuns:

Da,i-as da de mancare, pentru ca e si el o vietuitoare si in plus iubesc animalele.Mie mi-e mila de toti catelusii de pe strada care n-au ce manca si mai sunt si unii care au rani, si cum sa nu-ti fie mila de ei?
Trebuie sa fi un om fara inima ca sa nu ii dai putin de mancare.Ma rog,chiar daca nu esti bogat, poti sa-i dai si tu oase sau ce mai ai in casa.

Cei care nu sunt milosi, rusine sa va fie!

| Minnie a răspuns:

Evident. Animalele nu judeca, nu fac ceva cu rautate sau cu bunatate. Reactioneaza la stimulii si la mediu. Daca iert un om care mi-a facut rau cu buna stinta, cu atat mai mult as ierta un animal care nu isi da seama ca te raneste. Am fost muscata de 3 ori de caini de pe strada si cu toate astea nu am nici cel mai mic sentiment de ura sau frica fata de ei

| ZarNo a răspuns:

Da eu i-as da de mancare ca si asa am un caine care sta in fata blocului si ii arunc pe geam cateodata big grin

| Saddy a răspuns:

Da normalhappyiubesc animalelelove struckdoar are si el un biet sufletcryingcine nu i-ar da oare?batting eyelashes

| katy a răspuns:

Si normal.un anima niciodata nu uita cand ii dai o portie de mancare si iti va fi recunoscator pentru asta

| ToxicSmile a răspuns:

Dar de ce nu? este un animalut mic sau mare cum o fi eu i-as da normal sunt miloasa ca daca am fi si noi in locul lui? nu ne-am simti bine si oricumcryingtrebuie sai dai macar un os un colt de paine o frimitura ceva sa nu moaracryingsa iti fie rusine daca nu tiar fi mila de elhappyvezi poate nul ajutilaughing

| Șttefania a răspuns:

Logic:]
I-as da si apa si pedegree si o paturica pufoasa:]

| Aniiia a răspuns:

Pai nu l-as lovi,i-ai da de mancare si poate,cu acordul parintilor, l-as lua la mine sa fie animalul meu de companie!big grin Vacanta placuta, pa-pa!