| Defalucy a întrebat:

Am un caine Terrier de vreo 6 luni. Deci,el mereu latra cand venea cineva,cand ma revedea dupa cateva ore se urina pe jos de bucurie,alerga, lingea si se juca cu pisicile.Dar, de 3 zile, refuza mancarea,sta suparat,vomita, nu bea apa (rar bea) si nu mananca deloc.Cauta sa se ascunda.Ce sa fac? Am gasit pe Internet ca ori are infectie, ori de la bulbi florilor s-a otravit.Tin sa precizez ca in fata casei am bulbi de flori si lacrimioara.Cred ca ar trebui sa-l duc la veterinar, dar nu pot momentan. Ajutor.

Răspuns Câştigător
| Alynaaa1234 a răspuns:

Eu cred ca are viermișori din ceea ce ai zis tu, dar ar fi bine sa îl duci urgent la veterinar.
Sper sa se facă bine.

1 răspuns:
| CristianaMaria a răspuns:

Cu aceleasi simptome a fost si pisica vecinei mele.Acum nu stiu daca are acelasi lucru sau daca se intampla si la caini dar iti descriu ce a patit fata cu pisica.Tot asa, era apatica, nu mai manca si a inceput sa o urmareasca.A observat ca nu mai urina, sapa gropi si nu se vedea nimic in ele.A mers la veterinar si a spus ca a facut pietricele la rinichi si i s-a blocat piatra pe un duct si nu mai putea urina sau in unele cazuri urineaza cu sange.Doctorul i-a spus ca nu mai traia daca o aducea peste una sau doua zile.I-a facut injectie, a tinut o in perfuzie si acum mai are de facut ceva injectii si acasa pana elimina pietrele.Am inteles ca pentru psicile castrate exista mancare speciala deoarece cea normala are prea multe minerale si formeaza pietrele la rinichi.Te poti interesa si tu in legatura cu catelusa. Daca e castrat, ii trebuie mancare pentru catelusi castrati probabil care sa nu ii afecteze asa tare rinichii.Ai grija si sper sa se faca bine happy