| lolmylolyou a întrebat:

Daca ar trebui sa alegi intre un hamster de rasa pitica sau rasa siriana care ar fi ma prieteniosi?

Răspuns Câştigător
| Brâncuşi a răspuns:

Bună, rozătoare, preferatele mele sincer aş alege rasa siriană este mult mai drăguţă şi parcă are ceva special, uite ce drăguţ este acesta :
http://mangalia.olx.ro/......-107528462
O seară frumoasă!

9 răspunsuri:
| Ramona000 a răspuns:

Hamster pitic

Răspuns utilizator avertizat
| Alexaaandraaa a răspuns:

Eu aș-i alege hamster se rasp pitică. Pup!:*

| LiviuuuXD a răspuns:

Dupa mine este rasa siriana.

| MrAnonymus a răspuns:

Hamsterii sunt animalute nepretentioase dar foarte energice, care, la dimensiunile lor reduse au totusi nevoie de spatiu de miscare care sa le permita sa-si desfasoare "activitatile" zilnice - orice hamster isi va alcatui depozite de mancare, pentru umplerea carora va depune toata energia de care este capabil.

Daca ai decis sa achizitionezi un hamster, inseamna ca vei avea un companion vesel, plin de viata, alaturi de care nu te vei plictisi pe durata celor 2 - 2 ani jumatate, care reprezinta media de viata a acestor animalute. Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| MrBlue a răspuns:

Buna, parerea mea e ca hamsterii pitici sunt mai sociabili, si mai prietenosi.Pe timpul zilei sunt mai activi decat cei sirieni. Hamsterilor pitici le place sa nu fie singuri si mai poti sa iti iei unul sa fie 2. Cei sirieni se bat daca sunt 2 sau mai multi in cusca. Funda?

| just0angel a răspuns:

Categoric pisica. Cu ea te poti juca. Dar hamsterul este mai fricos.El nu face altceva decat sa stea in cusca si sa alerge pe rotita. Dar, in niciun caz sa nu le cumperi pe amandoua. Deoarece pisica o sa vrea sa se joace cu hamsterul. Iar acesta este foarte fricos si daca pisica o sa stea numai pe langa el o sa moara de frica.Succes!

| just0angel a răspuns:

Sccuze...Nu imi lua in seama raspunsul am vrut sa scriu la alta intrebare dar cred ca am gresit..Si apropo nu stiu care hamster e mai prietenos. In general hamsterii sunt fricosi.