| smaty a întrebat:

Daca as vrea sa imi iau o bufnita sau o cucuvea ca animal de casa, am nevoie de niste aprobari sau ceva de genul ori pot sa am una pur si simplu?

5 răspunsuri:
| KirigayaKirito a răspuns:

Um...Stii,e cam ciudat dar nu ai nevoie de aprobari, insa..sunt anume rase speciale, care sunt domesticite, i-ati din acelea!winking
Si nu stiu cat de mult le-ar placea sa stea over and over intr-o cusca..Deci ai grija de care iti iei!puppy dog eyes
Bufnitele acelea albe sunt incredibile! Q_Q
Insa eu nevoie de un tratament special, nu pot trai tot restul vietii intr-o cusca.

That's all!

Răspuns utilizator avertizat
| adishorMS a răspuns:

Una dintre ele (bufnita daca nu ma insel, poate ambele, una sigur)intra la categoria PROTEJATE asa ca nu poti sa-ti iei
vezi care nu intra sub incidenta legii

| artagonlord a răspuns:

Poti sa-ti iei pur si simplu.

| Mariusvipera a răspuns:

Depinde de unde o cumperi tongue poate fi de pe piata neagra vanduta la negru.
Poti s`o cumperi de la un magazin de animale si nu`ti zice nimeni nimic big grin