| anonim_4396 a întrebat:

Daca imi cumpar un bichon maltez: ce buline negre si ce buline albe imi puteti da? Adica daca il cumpar de ce am facut bine ca l-am cumparat(bulina alba) si daca l-am cumparat ce probleme o sa-mi creeze(bulina neagra). ♥

3 răspunsuri:
| PiggyBank22 a răspuns:

Buna! Eu am 1 bichon frise si unul maltese.Cel maltez este parca mai sensibil la frig, la stomac si la gat decat celalalt si se imbolnaveste mai repede, dar asta depinde de fiecare catel in parte.Este o rasa destul de inteligenta, dar care fata de frise lasa mai mult par(friseul nu lasa de loc, decat la periat) maltese-ul lasa par pe unde doarme, sau daca il smotocesti mai tare cand va jucati. In casa, ai mei isi fac nevoile pe ziare, la inceput pe pampersi speciali, dupa inlocuiti cu ziare.S-au invatat chiar repede cu facutul la ziar, deci asta nu va fi o problema. Ai grija cu mancarea pe care le=o dai, sunt foarte sensibili. De preferat Royal Canin mini junior, apoi mini adult. funda? :*

| yza123 a răspuns:

Pai daca il tii in casa o sa faca nevoile. Daca il tii afara cred ca o sa ii fie frig. Cred ca este tare sensibil. Trebuie sa il inveti sa face nevoile la o cutiuta cau nisip sau alt ceva. Cred ca este tare dragut. Dar trebuie ingrijit:spalat, periiat etc. Dar esti o fata cuminte si tu ii faci toate poftele. Daca stai la bloc nu uita Sa-l mai scoti pe afara daca stai la casa este de ajuns sa-l scoti in curte ziua. Dar acum iarna mai putin. Pup sper sa te descurci. Funda?

| denisadeny2 a răspuns:

Eu i-as da numai buline albe este rasa mea preferata de caine de vreo 3-4 ani imi doresc da...parintii,sunt dragalasi, inteligenti, jucausi la buline negre nu stiu