| HappyCandy a întrebat:

Daca pisica dupa 14 zile dupa ce a nascut a ramas fara de pui, are de suferit in ceia ce tine de laptele din burta caci are foarte foarte mult si nimeni nu il consuma.Cum pot rezolva problemA?

4 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Nu are de suferit. Daca nu mai are pui, laptele va disparea, se va resorbi. Regleaza organismul secretia de lapte prin hormoni. Nu poti face nimic in acest sens, totul se va rezolva de la sine.

| alessia5158 a răspuns:

Se rezolva de la sine caci, secretia lactata este controlata un hormon care se elibereaza in organism daca puii sug ---- daca actul de supt nu se mai produce, cantitatea de hormon scade progresiv iar consecinta este disparitia lactatiei. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! În primele zile s-ar putea să o doară şi să miaune. I-ar prinde bine câte o compresă rece aplicată pe mamele.

| Beastboy a răspuns:

Nu are nimic de suferit.laptele se transforma in subst hranitoare pentru ea. nu te mia ingrijora pentru eawinking