| anonim_4396 a întrebat:

La cat timp ar trebui sa le dau apa puilor de pisica? Ai mei au 17 zile si inca nu le-am dat... Ma gandesc ca laptele de la mama tine si de foame, si de sete

2 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Normal ca tine si de foame si de sete.
Ei cand sunt mici pana la 1 luna mananca doar lapte de la pisica dupa care se mai invata sa manance si singuri.

Nu trebuie sa le dai apa fiindca ei nu beau apa, puii aia mici.

| Ioana803 a răspuns:

Nu trebuie sa le dai nici o apa.
Ei pana intr-o luna-doua, depinde cat poate mamica lor, vor bea doar apa (si da, tine si de foame si de sete).
Cand vor termina ei de alaptat dupa un interval de timp, vor cauta singuri mancarea.
Mancarea o poti lasa mereu la indemana lor, ca acestia se vor servi singuri cand le va trebui.
Sau dupa vreo luna, ii poti baga usor cu botul in mancare si vezi recatia lor.