| anonim_4396 a întrebat:

Daca pisica mea nu e castrata si nu va face pui niciodata, e posibil sa aiba vreo problema de sanatate din cauza asta?

11 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Mai bine vb cu un medic veterinar. El iti va raspunde cel mai bine daca pisica poate sau nu sa aiba o problema de sanatate.Mult succes!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

NU.

| powergirl a răspuns:

Du-te cu ea la un veterinar si el o sa poata sa te ajute cu pisica si iti da el mai multe informatii de care ai nevoie

| Ben. a răspuns:

N-o sa aiba absolut nimic.

auran
| auran a răspuns:

Poate fi mai irascibila

| Princessee a răspuns:

Mergi la un specialist cu pisicuta ta.

| cornelia_7230 a răspuns:

Am animalute si merg deseori la veterinar. De acolo am aflat ca femelele pot face noduli la sini, mai ales daca nu au avut pui niciodata, iar pentru a trece mai usor peste perioada caldurilor li se administreaza medicamente speciale. Cel mai bine intreaba un veterinar cum e mai bine pentru psicuta ta.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
O femeie dacă este sterilă, se consideră ca are o afecțiune de sănătate.
Așa și cu pisicuța ta.
Consultă un medic veterinar.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Motanii castrati sunt predispusi la afectiuni renale, femelele care nu au fatat niciodata pot fi afectate. cam atat stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate creste putin in greutate, dar daca nu are alte probleme de sanatate-nu