| myh4ytz4 a întrebat:

Daca primesc sah mai pot efectua rocada

Răspuns Câştigător
| Vet a răspuns:

Depinde,daca primesti sah si pui ceva in fata dupa poti efectua rocada. Daca ai miscat regele in schimb numai ai voie, si alta chestie care o gresesc multi jucatori, nu poti sa faci roacada daca treci prin sah.Dar spre exemplu daca tura ta e atacata si regele nu trece prin sah poti face rocada in continuare, singura conditie e sa nu fie sahuri.

2 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

Nu,regulamentul nu permite!

| Yandel a răspuns:

Nu, cand esti in sah nu poti face rocada. Daca nu ai mutat regele sau tura o poti face dupa ce iesi din sah.