| Preda27 a întrebat:

Daca un bichon de 2 ani o dau la imperechere cat dureaza sa ramana insarcinata? Adica cat timp trebuie sa o las la caine? In cat timp se imperecheaza, adica ramane insarcinata?

2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Uneori si o zi e suficient dar trebuie sa nimereasca fix ziua cand este la ovulatie

| Addrriiaannaaaa a răspuns:

Salut,tin sa te intreb daca stii ce zice legea, daca cainele tau n-are pedigree risti amenda, mai bine o sterilizezi, pentru ca sunt destui amarati si nimeni nu adopta ce nu e de rasa.Dar daca tot vrei sa stii cateaua daca e molesita de calduri in 30 de minute se termina imperecherea si dupa astepti 2 luni pana face puii.