| Scumpik00 a întrebat:

Daca un papagal are diaree nu prea mai are pofta de mancare si nu mai e asa de jucaus, ce boala are si cum se trateaza?

4 răspunsuri:
| lumy4u a răspuns:

Daca il iubesti du-l la veterinar

| Adryanna2000 a răspuns:

Pentru inceput ii poti face programare la medicul veterinar(el stie cu exactitate ce boala are), dar pana ajungi la acesta evita sa-i mai dai varza, verdeata de orice tip.
Daca e o specie mai mare (adica nu e perus) poti incerca sa-i dai banane.
Evita sa-i dai fructe zemoase.
Ii poti scoate recipientul de apa.
In perioada aceasta nu mai e atat de jucaus probabil din cauza problemei de sanate.

| Marius17Gabriel a răspuns:

Du-te mai bine la un doctor veterinar, el iti poate spune mai bine!