| Ovidiutzul19 a întrebat:

Ce boala poate fi daca nu are pofta de mancare mai mananca cateodata dar o vomita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Reiki a răspuns:

Poate fi vorba de anorexie, boala care trebuie tratata din pripa altfel lasa urme adanci... cel putin.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Anorexie_nervoas%C4%83
deci, urgent la medic si mai mult decat atat familia, prietenii trebuie sa-i fie aproape si cautata, in mod special cauza.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate fi o afecțiune a stomacului, ficatului, rinichiului, etc.
Este bine să meargă la medicul de familie, cel puțin!
Pa, pa.

| unknownn a răspuns:

Cine? Papagalu' sau hamsteru?

| GabiiHaș a răspuns:

Consulta un gastroenterolog.

bafta.

Răspuns utilizator avertizat
| NutellaIsMyDrug a răspuns:

Bulimie, dar nici bulimie nu poate si, pentru ca bulimia se manifesta diferit fiind pe fond emotional:persoana mananca mult si repede apoi regurgiteaza(vomita) ce a ingerat.

| melek a răspuns:

Buna, ca sa iti putem da mai multe sfaturi, avem nevoie de mai multe informatii depre persoana despre care vorbesti (ce varsta are, greutate, daca ii este rau dupa fiecare mancare pe care o mananca sau doar dupa anumite lucruri). De obicei, daca nu face temperatura, atunci nu este vorba de o infectie in organism; se poate sa fie vorba doar despre o mica tulburare digestiva sau probleme cu fierea (are dureri de cap si gust amar?). Astept detalii, poate reusim sa o rezolvam fara medic.