| raullik007 a întrebat:

Dau funda!

1)Am un iepure mascul de un an si o iepuroaica de aprox 1-2 luni..Nu ii pot lasa impreuna pentru ca sunt singuri si sa fie 2 intr-o cusca.(Cusca are 15m lungime si 2m latime).
2)I-am lasat impreuna 5 minute, iar masculul s-a urcat pe ea...(in scopul imperecherii)apoi am luat repede iepurita de la el....si de atunci(de 3 ore de cand am luat iepurita de la el) sare pe mine,m-a zgariat la mana, s-a schimbat total.e foarte violent, ce sa fac cu el?
AJUTATI-MA! DAU FUNDA!

14 răspunsuri:
| Adina77 a răspuns:

Hei!
Buna!
Daca nu voiai sa-i imperechezi,de ce i-ai cuplat?
Acuma daca tot i-ai cuplat,lasa-l singur in alta cusca.Ce cauti la el sa te zgarie?
Daca iepuroaica iti va face pui,sa nu atingi puii.
Caci nu ii va mai recunoaste si vor muri.
Daca-i ai de mutat,sa-i muti cu ceva, c-o lopata, c-o scandurica.
Acuma daca n-ai decat o cusca, pune-l intr-o lada mai inalta, inventeaza tu ceva.

| MariusF23 a răspuns:

Si iepurii au sentimente laughing In 2 zile ii trece tongue

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru MariusF23):

Toate animalele au sentimentele(in afara de unii oameni)tongue

| sebysebyca a răspuns:

Aaa,uite la el pedofilul! eu zic sa-l reclami la politie, pentru viol cu o minora, iar pe iepuroaica sa o introduci intr-un program de consiliere psihologica.

| VampiritzaAscunsa a răspuns:

Pai fa-i moftul asta in scopul imperecherii... poate ii va trece daca faci asta pentru el. Tie ti-ar placea sa-ti ia cineva iubirea de langa tine?

| Tut_Tutu_1994 a răspuns (pentru VampiritzaAscunsa):

Si dupa aia ce face cu puii... ca nu poate sa ii puna prezervativ...

| VampiritzaAscunsa a răspuns (pentru Tut_Tutu_1994):

Eeeeee, odai in d-astea

| VampiritzaAscunsa a răspuns:

Ma, toti spuneti ca cica sa-l mute in alta cusca.
Pai cum, puii mei, sa il mute daca il zgarie?!

| Tut_Tutu_1994 a răspuns:

Cred ca o sa te amuze dar ce sex ai tu...
Ca am vazut chestia asta pe National Geographic cu "Cesar si cainii" si daca esti baiat ar putea sa te considere un contracandidat la mana iepuroaicei laughing
Daca este fata atunci ii trece cu siguranta.

| taloilivia1889 a răspuns:

Daca vrei sa se opreasca din acest comportamen trebuie sa-i dau singurul remediu niste salcam cu putina miere dar foarte putina am citit intr-un documentar ca atunci can d un iepune este in perioada imperecheri si alt mascul ii fura femela ii da aceast medicament te va ajuta sigur funda?

| taloilivia1889 a răspuns:

Asculta am uitat sa-ti zic ca nu merge la orice specie de iepure

| sweethart a răspuns:

Buna cel mai bine este sa ii ti separat mai ales pentru ca iepuroaica are 1-2 luni e prea mica pentru imperecheat.cu toate ca maturitatea sexuala la iepuri este pe la 4-5 luni e bine totusi sa ti macar iepuroaica pana la 6 luni apoi sa o dai la inperecheat.si referitor la iepure lasa-l in cusca ca se calmeaza pentru ca toti au perioade cand fac asa

| sweethart a răspuns:

Vampiritza daca nu sti prea multe despre iepuri abtine-te de la comentari.eu stiu ce vb pentru ca am iepuri de ani de zile

| VampiritzaAscunsa a răspuns (pentru sweethart):

Shut up..ca si o am iepuri si nu mi-au facut nici odata asa ceva, si ma documentez despre comportamentul asta. Ti-ai pus tu repede pata pe mine. De alti care fac iepuri nu stiu cum ca si sebysebyca (fara suparare) nu te iei ...asa ca mai bine taci daca vorbeste gura fara tine. Nu mai are voie omu sa glumeasca in ziua de azi!