| Ejkoli a întrebat:

Dau funda! Am doi catei din rasa Ciobanesc Romanesc de Bucovina de 9, 5 luni. Le dau aprox. 500g de granule Bellosan (proteina 17%) pe zi la fiecare, paine, carne si ce mai ramane de le masa (ciorbe,...). As vrea sa stiu daca le dau mancarea corespunzatoare si daca vor putea ajunge la standardele rasei.

Răspuns Câştigător
| angeldevil_7103 a răspuns:

Nu o gasesti o prepari in casa pui sa fiarba bine orezul, mazare din borcan si carne de vita (curcan) taiata bucatele si ii inveti sa manacce (o poti pastra in borcane)

4 răspunsuri:
| RoxanaDenisa a răspuns:

Sa NU ii dai oase! ca risti sa ramai fara ei. Oasele de gaina sunt interzise cainilor, pentru ca le perforeaza stomacul.
Daca tu ai garantia ca sunt rasa pura (din parinti de rasa pura) o sa ajunga la standardul rasei.

| stella390 a răspuns:

Da e bine sa le dfai mancare variata nu numai granule ci si paine oase si ce mai ziceai tu.Da vor ajunge.
Funda?

| angeldevil_7103 a răspuns:

Pai ar trebui sa incerci pedigree sau purina (si eu am catel si l-am hranit cu bellosan )eu ti-as recomanda sa-l hranesti cu un amestec de orez, mazare si carene de vitra sau de curcan(e cel mai sanatos si eu imi hranesc cainii cu asta si e ff ieftin)

| Ejkoli explică (pentru angeldevil_7103):

Unde gasesc asa ceva?

| angeldevil_7103 a răspuns (pentru Ejkoli):

Nu o gasesti o prepari in casa pui sa fiarba bine orezul, mazare din borcan si carne de vita (curcan) taiata bucatele si ii inveti sa manacce (o poti pastra in borcane)