| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Pentru un culturist; e ok daca la fiecare masa pot ajunge la 30 g de proteina, dar acea proteina sa nu fie tocmai de calitate? adina nu din carne sau lactate. din paste si nu mai situ ce.?big grin
Multumesc.

2 răspunsuri:
| BracKMyhay95 a răspuns:

Nu este problema ca iei proteina din carne s-au... ci ce mai iei pe deasupra. Adica ff multi carbo simpli si mai stiu eu ce.

| cristif a răspuns:

Proteina e clasificata pe o scara notata intre 0 si 150. Proteinele cele mai de calitate se gasesc in lapte, carne, oua(toate notate cu peste 135) si leguma cu cea mai "buna" proteina este fasolea, fiind singura leguma care trece peste 100.