| natashajohnson a întrebat:

Dau funda!
Buna! As vrea sa imi iau perusi si ma intreb daca pot tine 4 in aceeasi colivie(am una de dimensiuni mari). Multumesc!

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Poti tine, dar sugerez sa nu-ti iei perusi, eventual un hamster.
Am avut 2 perusi, a fost oribil: curatat in fiecare saptamana, mancare aruncata aiurea, mizerie, galagie iar din toata treaba asta eu nu m-am ales cu nimic, perusii nu erau de la crescatorie, ci dintr-un magazin, si de asta erau extrem de speriosi.
Daca iti iei, ia-ti de la un crescator unde perusii au incredere si, de exemplu, ii stau pe deget sau macar nu fug de el cand il vad, altfel i-ai cumparat degeaba si-ti vei pierde timul curatand dupa ei, ca de aruncat nu poti sa-i arunci.