| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU! am cateva intrebari pentri voi si vreau sa imi raspundeti daca stiti din surse sigure.
1. Ce caini de talie mica (de rasa) stiti? (Care raman mici)? De ce?
2. Ce preferati dintre un bichon si shitzu? Si de ce?
3. Cam cat costa chestiile urmatoare?
Deparazitarea
Indepartarea parului
Tunderea
4. Imi puteti da exemple de caini gen bichon sau shitzu? Care raman mici, sunt frumosi (nu chiuaua sau pug) si care sunt foare jucausi?
5. Cum pot dresa un caine?
P.S. vreau sa imi spuneti voi, nu sa imi dati de pe site-uri!

Răspuns Câştigător
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

1.Teckel,Pomeranian,Corgi Galez Pembroke.
2.Bichon pentru ca sunt mai afectuosi si mai buni pentru paza
3.Deparazitarea internă 10-25 lei
Deparazitarea externă 30-45 lei
4. Teckel, Pomeranian, Corgi Galez Pembroke.
5. Poti sa il duci la un dresor sau poti cumpara o carte de dresaj si sa inveti din ea pentru al invata chiar tu fara sa il bati.
Funda?