| Musetescu_Aroa_1975 a întrebat:

Dau funda. Vreau sa imi cumpar o pereche de hamsteri dar nu fata baiat, nu vreau sa faca pui sau ceva. Este mai bine sa cumpar 2 băieței sau 2 fetițe?

Răspuns Câştigător
| Snowa a răspuns:

Cumpărați 2 fete, ele nu se bat si nu se înmulțesc, dar vezi sa NU fie sirieni ei nu sunt sociabili (daca vei tine 2 sirieni se vor omorî in lupta). Daca îți iei 2 masculi cel mai probabil se vor lupta si se vor lovii, apoi s-ar putea sa moară. Iar daca îți iei un mascul si o femela ii vei chinuii degeaba.
Apropo sa nu ceri informații de la petshop s-ar putea sa te minta si sa îți iei ce nu ai nevoie!
Sper ca te-am ajutat si am o întrebare, in ce cușcă ii ții? Eu îți recomand sa îți iei o cutie care are 130 de litri e ieftina si buna, poți sa te uiți la tutoriale pe net "DIY bin cage".

| Musetescu_Aroa_1975 explică (pentru Snowa):

Ii tin intr o cusca de 40 pe 60 de cm. Am inteles ca minimul tr sa fie de 1000 de cm patrati.

2 răspunsuri:
| ccristianaelena a răspuns:

Nu prea are importanta, consulta un om care lucreaza la pet shop, el ar trebui sa fie in cunostinta de cauza. In schimb, mi s-a spus ca cel mai bine este sa ai un baiat si o fata (inevitabil vor face pui). Initial imi cumparasem o fetita, iar cu timpul a devenit foarte nelinistita, a trebuit sa ii cumpar pereche si m-am trezit cu 7 hamsteri in cusca intr-o dimineata. Succes!