| razvan1305 a întrebat:

Dau funda. Vreau sa-mi cumpar un pestisor care sa poata trai intr-un bol. Mai exact, ma gandesc la tipul acela de acvariu tip sfera, un bol micut care poate fi pus pe birou undeva. Din ce am citit pe internet betta rezista in astfel de boluri... Ma intereseaza cine stiu, un peste care poate trai intr-un astfel de bol fara sa aiba nevoie de tub de oxigen si altele. Bine, cateva plante si pietricele pot sa cumpar nu e o problema, dar ma intereseaza sa fie pestele ok si nici eu sa nu am foarte multe batai de cap cu el. Dau funda :d

Răspuns Câştigător
| carpediem a răspuns:

Iti trebuie ceva mic si nepretentios cum ar fi gupy, sifori, zebre, carasel auriu, daca optezi pentru ceva mai pompos cum ar fi scalarul nu supravietuiesc, interesant mi s-ar pare sanitarul acela care curata geamul cu botul.

2 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Betta mascul care sunt foarte frumosi. uite si poze
http://www.google.ro/......tp?/search

| Macaw a răspuns:

Un pestisor auriu ar merge foarte bine.