| AlinaValentina97 a întrebat:

Am terminat un borcanel de crema, care mi-a placut foarte mult si m-am gandit sa il folosesc pe post de decor, fiind transparent, sa il umplu cu pietricele sau ceva asemanator, pana mi-a venit ideea sa imi cumpar un pestisor micut si sa il folosesc pe post de acvariu. Intrebarea este daca va putea trai pestisorul in acel borcanel...

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu cred ca este potrivit acel borcan (imi imaginez ca nu este unul prea mare, avand in vedere ca a fost unul cu crema), nici macar pentru un singur peste. Daca doresti sa iti cumperi un peste, cel mai potrivit ar fi sa ii cumperi acvariu. Cat despre borcan, il poti decora altfel.

| Blamely a răspuns:

Nu prea e indicat să ți un pește într-un "borcănel".

| Ritsuko a răspuns:

Depinde de marimea acelui borcanel si daca este transparent, plus ca inca se resimte mirosul cremei si poate au ramas reziduri care i-ar putea face rau pestisorului.De ce nu incerci sa-ti cumperi un acvariu si un pestisor?

| Luminita235 a răspuns:

Depinde cat de mare este borcanelul. Eu iti recomand sa cumperi un acvariu mai micut daca chiar intr-adevar iti doresti pesti si cu borcanelul il poti folosi ca post de decor exact cum ai spus tu.