| isabell22 a întrebat:

Dau fundita celui care ma poate ajuta. Caut sa adopt sau sa cumpar un Shar-pei sau un Bichon big grin. Pot sa ofer o suma modica de 100 LEI.
specific ca sunt din Constanta. Sper sa ma puteti ajuta. va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Pajurã a răspuns:

Buna!
Cu suma aia nu o sa reusesti sa iei un Shar-pei.
Sunt tot din Constanta si am vazut la Carrefour la Animax Shar-Pei 1300 Lei parca, deci...
Poti incerca totusi la vreun adapost din Constanta sau din afara (Medgidia, Cernavoda, Mangalia).
Eu am vazut in Medgidia la adapost un pui de Amstaff (Un soi de pitbull) deci cred ca la adaposturi ai mari sanse sa gasesti.
Mult noroc! Funda?

4 răspunsuri:
| isabell22 explică:

Am cumparat un bichon havanese, de la o canisa cu 300 ron, am avut noroc ca era ultimul puiutz.Nu zic ca nu imi plac toti cainii fiind ei de rasa sau nu, dar eu imi doream un bichon pentru ca am avut candva un caniche si stand la apartament nu pot lua un caine de talie mare...fiecare cu preferintele lui :p

| heiii a răspuns:

Nu ai nici sansa sa gasesti un bichon la 100 lei, doar daca nu il mai vor. eu am doi caini printre care si un bichon. tin mult la ei, dar tot imi pare rau ca nu am adoptat niciunul de la adapost. ei au intr-adevar nevoie de ajutor. siarpeii si bichonii sunt cumparati de toata lumea. fa un bine si salveaza un caine de la o posibila eutanasiere!

| sεcяεт a răspuns:

Issabell, stiu cum e, si eu imi doresc un bichon din tot sufletul meu, dar ai mei nu vor. Nu imi dau ei atatia bani pentru un caine chatterbox. Dar cred ca totusi ai putea sa iti iei un caniche pitic alb, este o oarecare asemanare intre el si bichon :*