| UserName122132 a întrebat:

De ce cainii latra?
Dece?
Deceeeee?

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Salut! Este metoda lui de aparare principala! Atunci cand incepe sa latre, crede ca poate intimida dusmanul direct, fara sa il agreseze fizic.Este si un mod de amenintare si atentionare a celui care vrea sa se apropie fara voia cainelui.Nu este un mijloc de comunicare principal, joaca un rol minim de comunicare.Cainii comunica cel mai des prin alte mijloace, bazandu-se pe miros si alte simturi. Sper ca te-am lamurit!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cainii latra asa cum oamenii vorbesc.Pentru caini, oamenii latra.

| Didishorr a răspuns:

Cainii asa vorbesc, pentru ei si noi latram

| sowhatt a răspuns:

Tu de ce vorbesti?