| DdoarEuuu a întrebat:

De ce le trebuie papagalilor (perus) oglinda?

10 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Femelele sa vada daca s-au mai ingrasat sa stie daca sa mai manance sau nu.
Si masculii sa vada daca le-or mai crescut ****.

| bibiiiy a răspuns:

Ca sa nu se simta singuri.Eu am un papagal si acum i-am luat o jucarie ca aceasta:http://www.shopmania.ro/......m-12567922 Si crede ca este o femela, si toata ziua se joaca cu ea, o pupa, vorbeste cu ea.

| Chαяtreux a răspuns:

Daca este singur ii pui oglinda sa nu se plictiseasca

Răspuns utilizator avertizat
| JockerStoica a răspuns:

Pentru ca daca ai un papagal mascul lui ii trebuie o femela si daca nu are o femela se simte singur si moare. Dar daca are o oglinda Se uita in ea si crede ca nu e singur in colivie. Sal

| MrAnonymus a răspuns:

Oglinda trebuie doar in caz ca este un singur perus in cusca, astfel el nu se va simti singur si trist cand se va uita in oglinda pentru ca va crede ca perechea lui este in cusca alaturi de el. Daca aceasta oglinda lipseste perusul ar putea muri de singuratate.

| simonamaria a răspuns:

Http://casacuperusi.wordpress.com/......inzi/.Aici gasesti informatia necesara. Sper ca ti-am fost de ajutor!:)

| MrBlue a răspuns:

Perusilor le place sa nu se simta singuri, si de aceea le punem o oglinda. FUNDA?

| andreea543 a răspuns:

Ei cred ca au o pereche in cusca si incep sa cante...

| Axii_Tony_1999 a răspuns:

Pentru ca daca ai un singur papagal sa nu se simta singur daa ii pui o oglinda in fata crede ca mai este un papagal.