| DydyEmma a întrebat:

De ce pisica mea lasa foarte mult par?!

12 răspunsuri:
| UnicornsAreLove a răspuns:

Naparleste cred.

| Melody a răspuns:

Pentru ca asa sunt pisicile. Ca sa mai diminuezi din problema incearca sa o perii in fiecare zi cu o perie speciala ca aceasta: http://www.happypets.ro/......-1749.html

| ταξιδιώτης a răspuns:

Pentru ca naparleste, isi schimba ''haina'' de vara cu cea de iarna

| DydyEmma explică:

Are de abia 5, 6 luni nu este batrana si nu a mai facut pui si am peria aceia dar lasa par prin toata casa.Este rasa Angora Turceasca.big grin

| FuckOnCocaine a răspuns:

E stresata.

| RockForever99 a răspuns:

Depinde daca are mult par. Daca are inseamna ca e timpul sa naparleasca. Daca nu are, du-o si tu la medic. Sper ca ti-am fost de ajutor! fundita?

| qLoveSmileღ a răspuns:

Ai dus'o vreodata la frizer? Du-te la frizer cu ea, si nu o sa ii mai cada, ( dar sa n'o tunzi la chelie rolling on the floor ), costa in jur de 50-80 ron, depinde de unde o duci. Funda?

| Andraanda a răspuns:

Nu naparleste isi schimba culoarea. blana happy. tot aceeasi ramane numa ee una noua happy. Funda?

| M_5636 a răspuns:

Pentru ca asa lasa toate pisicile, cumpara o perie pentru pisici periazo de cateva ori pe saptamana si nu va mai lasa mult par

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Si eu am pisica. Este sezonul ei de naparlire, fiecare pisica naparleste, dar stai linisita, de obicei nu naparleste mult, atata tot! Sa imi zici pe private ce mai face! :X Ador pisicutele :X

Pa, pa.

| EvangelineDS a răspuns:

Pisica ta a nascut de curand? asa se intampla in foarte multe cazuri dupa ce o pisica naste ea incepe sa isi schimbe blana sa naparleasca.saupoate fi din cauza batranetii.
sper ca te-am ajutat funda?

| Bianca_1919 a răspuns:

Am aceeasi problema ca si tine! pisica mea are 5-6 luni si naparleste ingrozitor, nici sa o iau in brate nu pot.Am intrebat veterinarul si mi-a spus ca poate fi din cauza stresului sau isi schimba pufuletul de pui cu blana, un proces natural cica la puii de pisica. Dupa aceea nu ii va mai cadea decat primavara si toamna.eu o perii toata ziua si cam atat... sper sa iti fie de folos raspunsul meu