| RAY a întrebat:

De ce lasa atat de mult par pisica?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Așa mai napârlesc ele... Există perii speciale pentru ele, găsești prin farmacii/ magazine pentru animale. Ți-ai luat pisică, Ray? happy

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu,una vagaboanda mai vine pe la mine,dar e grasa si puturoasa, are fite la mancare, e gri, eu vreau una negru si cu alb pe burtica, le ador, macar asa grasa cum e retine pericolul

| AndreeaWTS a răspuns:

În principal, sunt două cauze mai frecvente.
Hrana neadecvată, care nu îi furnizează tot ce are nevoie pentru ca pielea și blana sa să rămână sănătoase.
Impetigo (pecingine), una dintre cele mai frecvente cauze ale căderii părului pisicii. E o infecție fungică foarte contagioasă pe care o poate lua de la alte pisici.

| liliana77any a răspuns:

Pentru că năpârlește, trece la blăniță de vara.