| IonutPetre12 a întrebat:

De la cate luni un caine e capabil sa manance oase? Imi raman de la copanele oasele si vreau sa stiu daca le faci in 3-4 bucati, le poate manca? Are 2 luni, ciobanesc caucasian

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dă-i os mare de vită să-l roadă (e ok la dinți) dar nu-i da de pui, așchiile de os perforează sist digestiv

| Cksihja a răspuns:

Poți să-i dai oricând nu-i o problemă dacă e prea mic doar o să le roadă de obicei eu dau oasele alea mici la cățel. Cățelul meu are aceia-ș vârstă și mănâncă oase.

| Pati2500c a răspuns:

NU II DA OASE cainelui. Nici acum nici peste 5 ani, ales de pui.Ii vor perfora stomacul. Daca vrei sa ii dai oase stiu ca cele de vita sunt pentru caini, dar eu nu iti recomand sa ii dai oase. Mai bine le arunci si te gandesti la sanatatea cainelui decat la niste mancare economisita

| RowseRj a răspuns:

Nu e bine săi dai oase. Dar vârsta sigură cred că ar fi de peste un an când dinți sunt mai solizi și tari.

| Deniz23 a răspuns:

Nu e bine sa dai oase la câini. In special de pui. Eu ii mai dau câte unul foarte rar pentru ca au calciu dar atat. Cățelul tău este și mic pentru oase