| Dragos2001 a întrebat:

Am un caine Ciobanesc alsacian si acum cateva luni avea probleme cu oasele si i-am dat dat pastile pe baza de calciu si lapte praf...de o saptamana nu mai are nicio problema. Azi a venit veterinarul si si i-a facut o injectie si mi-a dat niste pastilee mai puternice,spunea el. Mi-a zis sa ii dau cate una pe zi, dsr cainele a luat cutia si a mancat jumate din ea. Ce i se poate intampla? Specific ca are 10 luni.

6 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Urgent cu el la veterinar, sa nu faca o supradoza si sa moara.

| Kriss96 a răspuns:

O sa-ti explic cat de simplu se poate dat fiind ca bunica mea a patit exact la fel!
Daca nu il duci la veterinar acum (adica fix acum, in seara asta) moare.
Cum sa lasi medicamente la indemana unui caine?
Unui copil mic tot asa ii faceai? Si copii cand sunt mici daca inghit prea multe pastile sau prea mult sirop trebuie dusi la spital. Supradoza e mortala!

| Ademira a răspuns:

In mod normal nu ar trebui sa aiba nimic, surplusul de calciu eliminandu-se normal la cainii sanatosi. Totusi, nu ai spus exact cate pastile a mancat. Pauza de la calciu cam o luna, dupa o luna ii dai calciu cum ti-a zis veterinarul, pana la varsta de 1 an.

| Singlewolf a răspuns:

Du-l la veterinar altfel o sa MOARA

| GeaLuana a răspuns:

Sunteti niste inculti! Cum sa faci asa ceva? Mai omule, tu, te auzi? Cum sa lasi pastile la indemana unui caine?
Doamne, fereste lumea de astfel de oameni!
Mergi cu el la veterinar daca nu ai fost inca sau daca nu a murit straight face|

| Theo2k14 a răspuns:

Solutia : mergi la pet shop si cumparati un alt caine (kidding)
Trebuie sa il duci repede la veterinar si sa ii bage un tub pe gat pana in stomac pentru a ii scoate pastilele pentru a-i salva viata
sau ceva de genu