| Pustii a întrebat:

De mult am gasit o pisicuta pe strada cu piciorul rupt si am luat-o acasa... iar ieri i-am facut o operatie pentru picior fals dar acu se simte bine si poate merge cu piciorul nou... dar este un pic agitata ce sa-i fac?

Răspuns Câştigător
| madutz90 a răspuns:

Te referi la agitata=tematoare sau la agitata=energica? Daca e prima varianta e o reactie normala la o pisica care poate a crescut pe strada si nu a avut stapan pana acum. Pisicile, desi sunt domesticite de mult timp, isi pastreaza instinctul salbatic. Daca tu ai gasit-o pe strada e normal ca o perioada sa fie mai tematoare. Ar trebui sa-i dai multa atentie si afectiune.
Pisica este animalul meu preferat asa ca ma bucur ca ai salvat una.Vei vedea ca in curand va deveni foarte jucausa si alintata ca doar... e pisica!hee hee :*

5 răspunsuri:
| scumpikkk a răspuns:

Pai e normal sa fie un pic agitata, pentru ca nu te cunoaste, pana se obisnuieste cu tine, tu ii vrei doar binele, dar ea poate inca nu ii sigura de faptul. Poate e speriata si din cauza celor petrecute pe strada inainte sa o gasesti tu, poate a batut-o cineva, rupandu-i piciorul, ar fi bine sa o lasi un timp sa-si revina, sa nu te joci prea mult cu ea, cand o sa fie bine o sa vina ea singura la tine tongue

| madutz90 a răspuns:

Si inca ceva: du-te la un medic veterinar sa-i afli varsta si sa-i dea pastilutze pentru parazitii intestinali. Astfel vei fi si tu protejata. Sunt studenta la medicina veterinara si stiu ca se pot lua multe boli de la animale la oameni.happy

| VladyCristian a răspuns:

Este foarte frumos din partea ta. Ma bucur ca exista persoane ca tine. :X Ai facut un gest extraordinar de frumos si ai ajutat un animalut ranit. crying Cel mai bine ar fi sa o duci la un medic veterinar si sa-i explici cum sta situatia. :*

| ExTrEaM^^94 a răspuns:

Ai o inima foarte buna! Sunt rari oameni ca tine, bv ma bucur sa vad ca mai exista si astfel de persoane.

| marinela_9969 a răspuns:

Du-te la un medic veterinar sa-i afli varsta si sa-i dea pastilutze pentru parazitii intestinali.