| Pustii a întrebat:

Cand mergeam pe str am vazut o masina care a dat peste o pisica mica.Am luat-o repede si piciorul din spate il are rupt. Si multe rani grave.Am mers la veterinar dar era inchis.Am dus-o acasa am spalat-o usor am dezinfectat-o am batajat piciorul. Dupa o saptamana se simte bine se misca e foarte jucausa dar nu poate merge cu piciorul ranit. Ce sa fac, veterinarul vine tocmai peste 2 lunicrying?

Răspuns Câştigător
| antonia09 a răspuns:

In situatii de acest gen, ar fi fost indicat sa mergi in aceeasi zi la un alt veterinar, daca la primul era inchis.
I-ai bandajat piciorusul fara sa stii daca oasele sau cartilagiile sunt in pozitie corecta. Tu ai actionat constienta ca ii faci un bine, dar neavand cunostinte medicale de specialitate nu i-ai putut rezolva problema.
Cu siguranta trebuie sa mai fie o alta clinica sau asociatie de animale care sa te poata ajuta sa te bucuri in continuare de dragoastea pisicutei.

8 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Www.hipet.com intra aici si intreaba unul din specialisti! Sau intra si aici www.whiskas.com si intreaba- pe ei! Degeaa ne tot dam noi cu parerea :(. Trebuie din pacate sa ai cont. Daca vrei pun eu pentru tine intrebarea asta si iti zic raspunsul. :)

| Bacemi a răspuns:

Felicitari pentru faptul ca ai ajutat aceasta pisica. Este un gest nobil. Incearca sa o duci totusi la un medic veterinar pentru a vedea cum a decurs vindecarea piciorului ei.

| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Pai...mai intai vreau sa te felicit pentru grija ta fata e mica faptura.esti un erou, cu toate ca nu iti dai seaman, orice viata salvata inseamna un act de eroism.bravo! sigur exista macar doua cabinete de veterinar in orasul tau. chiar daca e in partea cealalta a orasului, merita, si cred ca si tu crezi la fel, observ din text ca iubesti animalele. putea fii o fractura inchisa sau deschisa.ambele se pot agrava, mai ales cele deschise.ai grija sa nu ajunga fara picior! e mica si nu merita sa ramana asa! trebuie neaparat sa cauti un alt medic! urgent! tu nu esti medic expert, si chiar daca i-a facut ce ai putut, crede-ma, medicul stie cel mai bine! sa nu se agraveze si pisicuta sa nu sufere mai tare! daca nu exista decat un cabinet de veterinar, du-o si tu in cel mai apropiat oras-sat eventual. dar oricum daca stai la oras, trebuie sa fie mai multe cabinete.succes si insanotosire pisicutei tale!

Abh
| Abh a răspuns:

Daca nu locuiestei cumva intr-un sat, orasul ala are mai mult de doua cabinete veterinare. Plangandu-te pe internet n-o sa-i vindece piciorul mai repede. Ia o carte de telefon si cauta un alt cabinet.

| Cryssy a răspuns:

Cauta alt veterinar. happy

| Victoria a răspuns:

Dar exista un singur doctor veterinar in orasul tau? Incearca si la altii, trebuie sa mai fie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta un alt veterinar...ai grija ca pisicuta sa nu se loveasca la piciorus, sa nu si-l foloseasca prea mult si cel mai important:nu o lasa afara. Tine-o doar in casa. Iar daca nu gasesti alt veterinar, fa ceea ce ti-am zis eu si o sa fie bine.

| Byby_7981 a răspuns:

Contacteaza alt medic veterinartongue