| xAndraax a întrebat:

Deci inca nu m.am lamurit. Hasterii mei cand i.am luat de la petshop am observat ca erau tinuti separat. Eu i.am pus in aceeasi cusca iar dupa o luna au inceput sa se bata. ( femela ataca masculul ). Apoi i.am despartit creznad ca poate femela are pui. Nici acum nu stiu sigur daca are da a devenit foarte agresiva si tipa mereu. Mentionaez ca este hamster pitic rusesc de iarna. Am citi pe mess ca daca despart masculul de femela ea poate pierde sarcina dar nici eu nu mai stiu ce sa cred. Imi dati va rog niste semne sa ma asigur daca femela are pui? ( nu pot sa o ating ca ma musca ). Si daca a fost bine cum am procedat despartiindui, va rog mult.

Funda:X

1 răspuns:
| ICPreda a răspuns:

Salut! Femela poate devenii agresiva dupa imperechere insa daca hamsterii tai se bat mai mereu, esti sigura ca ai pereche? De obicei masculii se cearta din orice si mereu.